Adtraction

tisdag 27 juni 2017

Investment AB Spiltan

Ni som inte hade möjlighet att gå på Spiltans stämma kan med fördel titta igenom de intervjuer som lagts upp på hemsidan: spiltan-pa-youtube

Ett skäl så gott som något att bli delägare i Spiltan är att de driver ett av Sveriges bästa fondbolag, som nu har uppnått en respektabel summa under förvaltning, och man uppges ha fortsatt starka inflöden. Avanza tittade nyligen igenom vilka Sverigefonder som presterat bäst i år, och glädjande nog återfinns Spiltan fonder i topp i ett flertal tidsperspektiv:


Inte så förvånande kanske att Småland återfinns i toppen? En region där de sannerligen vet hur man utvecklar bolag och tar hand om pengar.

Börsveckan analyserade nyligen svenska investmentbolag. Spiltan har med en uppgång på 963% sista fem åren slagit samtliga andra. 
------------------------------
Sommarrea! Upp till 50% rabatt på vitvaror, hushållsapparater och personvård:

Tretti.se - erbjudanden

Tretti.se säljer vitvaror och hushållsapparater, huvudsakligen via Internet, till lägre priser än i vanliga butiker.

Inga kommentarer:

Skicka en kommentar